Kde nás najdete v budově Ke Karlovu 5?

Nalézti nás v budově Ke Karlovu 5 není zdaleka tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Místnosti pracovníků, které se nacházejí ve vyšších patrech naleznete snadno. Vstoupíte do budovy a vyjdete po schodišti nahoru do příslušného patra. Cesta do laboratoří Oddělení fyziky biomolekul je však mnohem strastiplnější. Doufáme proto, že vám ji usnadní následující plánky.

Schéma přízemí Fyzikálního ústavu UK Schéma suterénu Fyzikálního ústavu UK

Schéma přízemí Ke Karlovu 5.

Schéma suterénu Ke Karlovu 5.

Vstoupíte do budovy Ke Karlovu 5 hlavním vchodem. Vpravo spatříte vrátnici, naproti vchodu směřuje schodiště nahoru do posluchárny F1. Dáte se dveřmi vpravo vedle tohoto schodiště. Chodba po pár metrech zahne vlevo. Vstoupíte prvními dveřmi vlevo a sejdete dolů po schodišti do suterénu. Dáte se vpravo, projdete prvními dveřmi, za nimiž odbočíte opět vpravo. Dojdete až na dvorek Fyzikálního ústavu. Vejdete do průjezdu, v němž naleznete kýžený vchod do Oddělení fyziky biomolekul.


Kde nás najdete v Praze?

Nejsnazší cestou, jak se dostat do Fyzikálního ústavu UK, je použití metra. Následující plánek by Vám měl umožnit nalézt cestu z kterékoli stanice pražského metra. Nejbližší stanicí k Fyzikálnímu ústavu UK je I. P. Pavlova.

Mapa pražského metra

Mapa části pražského metra s vyznačením polohy budovy Fyzikálního ústavu, v němž sídlí Oddělení fyziky biomolekul.

Po vystoupení ve stanici I. P. Pavlova máte 2 možnosti. Buď můžete využít autobusové linky 148, která vás ze stanice I. P. Pavlova dopraví do zastávky Dětská nemocnice Karlov odkud je to pouze několik kroků k budově Matematicko-fyzikální fakulty – po vystoupení z autobusu se otočte vlevo směrem ke křižovatce s ulicí Ke Karlovu po které se vydejte vlevo. Budovy Matematicko-fyzikální fakutly hledejte po pravé straně, Fyzikální ústav sídlí v první z nich (viz plánek níže).

Dále je možné také ze stanice metra I. P. Pavlova zvolit cestu pěšky (asi 500 m), cesta je vyznačena na plánku. Od stanice I. P. Pavlova jděte doleva ulicí Sokolská. Zahněte první ulicí vpravo, tj. do ulice Na bojišti, na jejímž konci narazíte na ulici Ke Karlovu. Zde se dáte vlevo a půjdete stále touto ulicí (minete tedy odbočku vpravo před Urologickou klinikou do ulice Apolinářská i odbočku za klinikou vlevo do ulice Wenzigova) až po pravé straně spatříte budovy Matematicko-fyzikální fakulty, Fyzikální ústav sídlí v první z nich.

Mapa okolí Fyzikálního ústavu UK

Podrobná mapa ulic v okolí Fyzikálního ústavu UK.


Usnadněné cestování

Abychom minimalizovali Vaši námahu s hledáním nejvhodnějšího spojení v pražské hromadné dopravě, uvádíme postup jak se dostat k Fyzikálnímu ústavu z význačných míst v Praze:

  • Z letiště Václava Havla Praha: autobusem č. 119 na konečnou stanici Nádraží Veleslavín, zde přesednout na metro a pokračovat trasou A až na Muzeum, zde přestoupit na trasu C ve směru Háje, popojet jednu stanici, tj. na I. P. Pavlova, a dále již dojít pěšky nebo jet 1 stanici autobusem 148 a pak pěšky cca 50 m.

  • Z Hlavního nádraží: metrem trasy C ve směru Háje popojet dvě stanice, tj. na I. P. Pavlova, a dále již dojít pěšky nebo jet 1 stanici autobusem 148 a pak pěšky cca 50 m.

  • Z Nádraží Holešovice: metrem trasy C ve směru Háje jet pět stanic, tj. na I. P. Pavlova, a dále již dojít pěšky nebo jet 1 stanici autobusem 148 a pak pěšky cca 50 m.

  • Z Nádraží Smíchov: metrem trasy B ve směru Černý most jet na stanici Florenc, zde přesednout na trasu C ve směru Háje a jet tři stanice, tj. na I. P. Pavlova, a dále již dojít pěšky nebo jet 1 stanici autobusem 148 a pak pěšky cca 50 m.

  • Z autobusového nádraží Florenc: metrem trasy C ve směru Háje jet tři stanice, tj. na I. P. Pavlova, a dále již dojít pěšky nebo jet 1 stanici autobusem 148 a pak pěšky cca 50 m.


Rady na závěr

Cestování v Praze není jednoduché (zvláště pokud nejste z Prahy). Doufáme proto, že se Vám budou hodit některé z následujících odkazů, na nichž naleznete řadu informací a rad týkajících se pražské dopravy.