Kde nás najdete v budově Ke Karlovu 5?

Kde nás najdete v Praze?

Nejsnazší cestou, jak se dostat do Fyzikálního ústavu UK, je použití metra. Následující plánek by Vám měl umožnit nalézt cestu z kterékoli stanice pražského metra. Nejbližší stanicí k Fyzikálnímu ústavu UK je I. P. Pavlova.

Mapa pražského metra
Mapa části pražského metra s vyznačením polohy budovy Fyzikálního ústavu, v němž sídlí Oddělení fyziky biomolekul.

Doporučujeme proto vystoupit na stanici I. P. Pavlova a dále se orientovat dle následujícího podrobnějšího plánku. Od stanice I. P. Pavlova jít doleva ulicí Sokolská. Zahnout první ulicí vpravo, tj. do ulice Na bojišti, na jejímž konci narazíte na ulici Ke Karlovu. Zde se dáte vlevo a půjdete stále touto ulicí (minete tedy odbočku vpravo před Urologickou klinikou do ulice Apolinářská i odbočku za klinikou vlevo do ulice Wenzigova) až po pravé straně spatříte budovy Matematicko-fyzikální fakulty, přičemž v první z nich sídlí Fyzikální ústav.

Mapa okolí Fyzikálního ústavu UK
Podrobná mapa ulic v okolí Fyzikálního ústavu UK.
Usnadněné cestování

Abychom minimalizovali Vaši námahu s hledáním nejvhodnějšího spojení v pražské hromadné dopravě, uvádíme postup jak se dostat k Fyzikálnímu ústavu z význačných míst v Praze:

  • Z letiště Ruzyně: autobusem č. 119 na konečnou stanici Dejvická, zde přesednout na metro a pokračovat trasou A až na Muzeum, zde přestoupit na trasu C ve směru Háje, popojet jednu stanici, tj. na I. P. Pavlova, a dále již dojít pěšky.

  • Z Hlavního nádraží: metrem trasy C ve směru Háje popojet dvě stanice, tj. na I. P. Pavlova, a dále již dojít pěšky.

  • Z Nádraží Holešovice: metrem trasy C ve směru Háje jet pět stanic, tj. na I. P. Pavlova, a dále již dojít pěšky.

  • Z Nádraží Smíchov: metrem trasy B ve směru Černý most jet na stanici Florenc, zde přesednout na trasu C ve směru Háje a jet tři stanice, tj. na I. P. Pavlova, a dále již dojít pěšky.

  • Z autobusového nádraží Florenc: metrem trasy C ve směru Háje jet tři stanice, tj. na I. P. Pavlova, a dále již dojít pěšky.
Rady na závěr

Cestování v Praze není jednoduché (zvláště pokud nejste z Prahy). Doufáme proto, že se Vám budou hodit některé z následujících odkazů, na nichž naleznete řadu informací a rad týkajících se pražské dopravy.